Zaloguj się
Opis trasy

Startujemy z kameralnej plaży nad Jeziorem Jędrzejewo. Przejeżdżamy przez centrum Starych Juch z charakterystyczną mazurską architekturą i odbijamy w prawo w kierunku Starego Krzywego, najbardziej skrzywionego profilu Mazur Garbatych.

Pierwszy wymagający i to od razu ponad kilometrowy asfaltowy podjazd szybko rozciągnie peleton, który w tym momencie będzie miał już w nogach trzy przejechane etapy. Na 2. kilometrze skręcamy w lewo na ostre zbocza przy Jeziorze Garbaś. Czeka Was bardzo szybki leśny zjazd z technicznymi fragmentami. Kolejny kilometr to kolejny podjazd i kolejna szansa na rozerwanie peletonu na mniejsze grupki. Być może więc peleton już od początku etapu będzie jechał mocno rozczłonkowany. Następne dwa kilometry do miejscowości Stare Krzywe prowadzą po pięknym asfalcie. Będzie okazja na złapanie oddechu i uspokojenie myśli po dynamicznym przecież starcie. Mimo to ostre zakrętów i ciągły interwałowy profil na pewno dadzą się we znaki waszym mięśniom.

Na 6. kilometrze dystans ½ Pro skręca w prawo na miejscowość Olszewo i dalej w prawo, kierując się z powrotem do Starych Juch, by tam powtórzyć najtrudniejszy odcinek koło Jeziora Garbaś.

Z kolei dystans Fit popędzi ładnymi szutrówkami przez pola i lasy, to wznosząc się, to opadając na już łagodniejszych wzniesieniach.

W połowie dystansu zrobi się nieco łagodniej – taka cisza przed burzą, czyli przed ostatnią rozgrywką Gwiazdy Północy. W miejscowości Wężówka kilometrowy asfalt przez tory i skręt w prawo na kolejne szutrówki do miejscowości Kawliki Małe. Tam przyszykowaliśmy dla Was skręt w prawo na jeden najdłuższych podjazdów. To on rozpocznie ostateczną rozgrywkę naszej mazurskiej etapówki.

Na siedem kilometrów przed metą przejedziecie wzdłuż jeziora Szustak. Błękitna woda pomoże przegnać myśli o zmęczeniu. A to istotne, bo kolejne wzniesienia wyrosną przed Wami zaraz po szerokiej szutrówce i wjeździe do lasu.

Gdy już z niego wyjedziecie, zostanie Wam szybki przejazd krótkim singlem wzdłuż torów, przejazd pod mostem koło starego parowozu, pokonanie rzeczki przez kładkę i wreszcie - ostatni uroczy przejazd wśród starodrzewia, który wyprowadzi Was prosto na plażę i metę w Starych Juchach.

2018-08-07 POWRÓT

 

Mazurska migawka wideo
Podziękowania!
Gwiazda Północy 2018: kierunek Mazury!
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas