Zaloguj się
Opis trasy

Startujemy z placu przy stacji kolejki wąsko torowej w Sypitkach. Następnie wyjazd w prawo na asfalt w kierunku miejscowości Stacze. Po 1 km wjazd w szeroką szutrową drogę prowadzącą do jeziora Krzywe. Na 4 km, już po przejechaniu malowniczo położonej miejscowości Krzywe, kierujemy się w kierunku miejscowości Stacze.

5 kilometr to początek najtrudniejszego odcinka tego etapu. Czeka Was szeroka, bagnista droga leśna z dużymi koleinami. Szykujcie się na prawdziwy 500-metrowy off road. Następnie lekko pod górę, gdzie wpadniecie na szybką szutrówkę, którą przemkniecie przez tereny najpiękniejszego chyba resortu wypoczynkowego na Mazurach „Masuria Art”, położonego nad największym w tej części Mazur kompleksem Jeziora Rajgrodzkiego.

Na 8 km, gdy pożegnacie się z uroczą miejscowością Stacze (bliźniaczo podobnej zresztą do Sypitek), dojedziecie do rozjazdu: dystans Mega to skręt lekko w lewo w kierunku północnym w szerokie leśne dukty. Dystans Fit to odbicie lekko w prawo w kierunku miejscowości Romoty.

Kilka słów o dystansie Fit. Trasa na szerokim szutrze wznosi się i opada na przemian, ciągnąc się między kolejnymi oczkami wodnymi i mazurskimi szuwarami. W miejscowości Romoty, czyli na 10 km, skręcacie w prawo w kolejną urokliwą krainę mazurskiej przyrody: między Jeziorem Białym i Stackim śmigniecie mostkiem, by na 13 km dojechać do miejscowości Jędrzejki. Uwaga, łączycie się z trasą Mega.

Jeśli wybierzecie dystans Mega, to nim dotrzecie do Jędrzejak, będziecie musieli przetrwać kilka trudniejszych odcinków. Na 11 km będą to piaszczyste podjazdy, a na 15 km garbaty, pofałdowany teren będzie coraz bardziej urozmaicony wzrastającym procentem podjazdów, zjazdów i widoków. Na 20 kilometrze nad Jeziorem Białym zmierzycie się z odcinkiem bruku i kolejnymi szybkimi szutrówkami o lekkich zjazdach i podjazdach. Na 23 km w miejscowości Skrzypki skręcacie w prawo na asfaltówkę i mijacie malownicze kąpielisko w gminie Klinowo.

Z trasą Fit łączycie się na 27 km. Od teraz wszyscy wspólnie pędzą do mety polnymi wzgórzami w kierunku miejscowości Skrzypki. Waszej uwadze polecamy pejzaże z Jeziorem Przepiórka w roli głównej.

Po trzech kilometrach tak przyjemnych i relaksujących widoków, po skręcie w prawo nad jeziorem i kolejnym kilometrze przejazdu nad jego brzegiem, odbijacie w prawo w polną drogę. Po raz kolejny już na tej trasie musicie przygotować się na niemałe wyzwania. Najpierw dość długi podjazd polną drogą na szczyt wzgórza, z którego skręcacie w lewo na jednokilometrowy interwałowy off road przez pola. Autor tego OESu, p. Leszek, wyznaczył na kolejnych 2 kilometrach bardzo techniczny leśny singiel track. Po tym przejeździe z pewnością duże grupki zmienią się na mniejsze, a może i na pojedynczo prących do mety kolarzy.

Kolejne 5 km wiedzie z powrotem malowniczymi terenami w kierunku Stacz, ponownie koło „Masuria Art.” oraz znów przez bagnisty teren wokół Jeziora Krzywego. Stamtąd już naprawdę niedaleko do upragnionej mety Gwiazdy Północy w Sypitkach.

2017-12-03 POWRÓT

 

BIURO ZAWODÓW, START i META
Sypitki 3

DYSTANSE
Hobby
Fit
½Pro
8 km
36 km
55 km


BUFETY
Fit - 18 km
½Pro - 22, 38 km

ROZJAZDY
Fit/½Pro 10 km

PRYSZNICE/MYJKI
Sypitki 3

OPŁATA STARTOWA

Patrz pkt 4 regulaminu


Nie masz jak dojechać na zawody?

ZABIERZ SIĘ AUTOSTOPEM!


O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas