Zaloguj się
Opis trasy w Prostkach: Fit i 1/2 Pro

Przygotujcie się na przejazd trasą w Prostkach podczas drugiego etapu Gwiazdy Północy.

Start na Stadionie Leśnym w Prostkach. Po około 500 m skręt w lewo szutrową drogą w kierunku Bogusze. Przejazd blisko 1,5 km po asfaltowej drodze i skręt w lewo, po czym po kolejnych 1000 metrach odbicie w lewo w drogę leśną. Po przejechaniu 800 metrów ponownie zakręt w lewo, następnie po 300 metrach w prawo.

Rozjazd po pierwszej rundzie znajduje się na 4. kilometrze – Fit skręca w lewo, a ½ Pro jedzie prosto na drugą rundę.

Po przecięciu asfaltowej drogi, wjazd na kompleks wzniesień i zjazdów. Przeważać będzie piaskowa nawierzchnia. Dwa następujące po sobie skręty w prawo na singlowej trasie, po czym odbicie w lewo na kierunek oznaczony Miejscem Straceń.

Stamtąd dukt leśny prowadzi w okolice szkółki leśnej, gdzie trzeba będzie skręcić w lewo oraz w prawo na miejscowość Ostrykół do nasypu kolejowego. Trasa – z twardą i wyboistą powierzchnią - wiedzie po bocznicy kolejowej prowadzącej do dawnego kompleksu wojskowego potocznie nazywanego Wytwórnią chemiczną. Znajduje się on na 6. kilometrze trasy.

Nasyp zmierza w kierunku rzeki Ełk – na 6,5. kilometrze trzeba zjechać w prawo, później w lewo docierając do nabrzeża rzek. Tamtejszy dukt leśny prowadzi do miejscowości Ostrykół. Zaraz po minięciu zabytkowego kościoła, tj. na 8,5. kilometrze następuje odbicie w prawo na miejscowość Osiedle Leśne. Szeroką szutrową drogą dojedzie się do skrętu w prawo, po którym nastąpi przejazd łąką wzdłuż ogrodzonego dawnego kompleksu wojskowego.

Po dotarciu do Osiedla Leśnego trzeba skręcić w lewo, wjeżdżając do Wytwórni chemicznej. Czekać tam będzie kręta, prowadząca przez las droga składająca się z betonowych płyt. Po trzykilometrowej jeździe skręt w prawo na kilometrowy odcinek leśnego duktu. Tam przebiegało torowisko bocznicy kolejowej.

Na 16,5. kilometrze skręt w lewo na podjazd pod Końską Górę. Czekają tam single otaczające starą żwirownię. Zaraz zaczyna się techniczny odcinek: na trasie jest 7 podjazdów i zjazdów o mieszanej nawierzchni. Po jego pokonaniu trzeba ponownie przeciąć drogę asfaltową Prostki-Długosze i po 200 metrach skręcić w lewo. Przejazd leśną drogą ciągnącą się wzdłuż asfaltu w kierunku Długosz. Jazdę urozmaicą 3 krótkie podjazdy, po których trzeba będzie skręcić w prawo, wjeżdżając na twardy, szeroki szuter.

Bufet czeka na 20. kilometrze.

Kilometr po nim skręt w prawo i przejazd wzdłuż dawnej granicy polsko-pruskiej. 500 metrów później uwaga na ostry zjazd na bagienne tereny. Na 22. kilometrze skręt w lewo w kierunku Jeziora Toczyłowskiego i na drogę w miejscowości Bogusze. Niedługo później, bo po 500 metrach niebezpieczny skręt w lewo, przejazd przez strumyk i od razu początek podjazdu z twardą nawierzchnią w okolice leśnego cmentarza pod miejscowością Kosówka.

Na 23,5. kilometrze odbicie w prawo, przejazd wzdłuż cmentarnego ogrodzenia, po czym skręt w prawo i po 1000 metrach zjazd piaszczystą drogą na dziką plażę Jeziora Toczyłowskiego.

Wjazd na drogę asfaltową do miejscowości Bogusze znajduje się na 25,5. kilometrze. Później skręt w prawo na szutrową drogę leśną i ostry skręt w lewo w kierunku jeziora. Uwaga – stromy zjazd i zaraz po nim skręt w prawo. Przejazd brzegiem prosto do budynków Mazurskiego Ośrodka Wypoczynkowego Szych. Za tamtejszym hangarem wymagający uwagi skręt w prawo i lekki podjazd. Lotna premia umiejscowiona na wysokości restauracji, po czym wjazd na szeroką szutrową drogę. Skręt w prawo, by na 27,8. kilometrze przeciąć drogę asfaltową i zmierzać prosto szutrem.

Skręt w lewo na 28,5. kilometrze, dojazd do słupa granicznego, nawrót i na 28,9. kilometrze skręt w lewo na drogę leśną. Dwa skręty: w prawo, w lewo i dojazd do rozjazdu na 30. kilometrze. FIT wybiera drogę w lewo do mety, a ½ Pro powtarza rundę.

Przed metą trzeba skręcić w lewo na wysokości parkingu samochodowego. Ostatni zakręt na trasie to zakręt w lewo już w kierunku Stadionu Leśnego, gdzie jest meta dystansów: Hobby, Fit oraz ½ Pro.

2018-08-10 POWRÓT

 

Mazurska migawka wideo
Podziękowania!
Gwiazda Północy 2018: kierunek Mazury!
O cookies
Cyklopedia/3w4u.eu
Czy możemy Ci
w czymś pomóc???
Napisz do nas