Podziękowania!

Kolejna Gwiazda Północy za nami. Tym razem była to edycja wyjątkowo, bo w cztery dni przejechaliście cztery etapy. Nie byłoby tak wspaniałej imprezy, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, którym chciałbym podziękować.

Przede wszystkim – moje ukłony dla samorządów, które od samego początku współtworzą ze mną Gwiazdę Północy. To dzięki przedstawicielom Urzędu Miasta Ełk, Urzędu Gminy Prostki, Urzędu Gminy Kalinowo oraz Urzędu Gminy Stare Juchy mogliście ścigać się po przepięknych terenach Mazur oraz korzystać z wielu tutejszych dobrodziejstw. Sportową pomoc oraz profesjonalne zaplecze zapewnił Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

Równie istotne było wsparcie Nadleśnictwa Ełk – Lasów Państwowych które bez granic udostępnia swe bogate w urozmaiconą faunę leśną swe tereny. W rezultacie Teamy MTB Ełk i Prostki wytyczają najciekawsze trasy w Borze Ełckim.

Bardzo dziękuję za profesjonalne wsparcie w zabezpieczeniu tras na wielu drogach publicznych powiatowej Komendzie Policji wydziału ruchu drogowego.

Cieszę się, że wszyscy mogliśmy liczyć na rowerowy serwis AJ’s Feinwick. To dzięki niemu Wasze rowery nie odmówiły posłuszeństwa i każdego dnia były gotowe do kolejnego niełatwego etapu.

Klimatu Gwieździe Północy nadała obecność Jaćwingów, walecznego rodu Bałtów – w ich role wcielili się dla Was mazurscy rekonstruktorzy, dbający o to, by pamięć o lokalnym dziedzictwie nie zagasła.

Dziękuję wszystkim za obecność przy ognisku na wieczorku Gwiazdy Północy, kiedy mogłem dowiedzieć się o oczekiwanych przez Was kierunkach rozwoju naszej jedynej w swoim rodzaju etapówki MTB

Jestem wdzięczny także naszym sponsorom, którzy na rozmaite sposoby przyczyniają się do tego, że Gwiazda Północy może błyszczeć na kolarskim niebie każdego roku. To Cisowianka, Nutrend i GoSport. Dziękuję również restauracji i pubowi Dos-Patos oraz cyfrowej drukarni wieloformatowej Pixel.

Dziękuję mojej ekipie stawiającej sprawnie i rozbierającej miasteczko rowerowe, pilotom znakującym trasę i sprzątających każdy najmniejszy papierek, by blask Gwiazdy Północy był dla wszystkich dostrzeżony

A na sam koniec moje największe wyrazy uznania dla Was, drodzy zawodnicy. I ci mali, startujący na rowerkach biegowych w zawodach MiniMini+, i dla kolarskiej młodzieży ścigającej się na dystansie Hobby, i dla pań odważnie pędzących po mazurskich trasach, i dla wojowników MTB, wylewających z siebie siódme poty, byleby jak najszybciej dojechać do mety. Nie tylko dziękuję Wam za Waszą obecność, ale także pozostaję pod wrażeniem Waszej czterodniowej jazdy po Pojezierzu Ełckim. Co roku cieszę się na spotkanie z Wami i co roku dostarcza mi ono coraz większej frajdy. Dlatego już nie mogę doczekać się przyszłorocznej Gwiazdy Północy.

2018-08-20 POWRÓT
Partnerzy