Organizacyjnie o Gwieździe Północy

Ważna informacja dla startujących w naszej mazurskiej etapówce!

W związku z narastającą liczbą zachorowań na COVID-19, dla bezpieczeństwa Waszego, jak i naszych gospodarzy oraz mieszkańców Ełku i okolic, zmodyfikowaliśmy nieco organizację startu i mety maratonu Gwiazdy Północy.

Zacznijmy od organizacji biura zawodów. Sobotnie zapisy na Gwiazdę Północy (15 sierpnia) rozłożyliśmy na wiele godzin, by nie tworzyć kolejek. To samo dotyczyć będzie także zapisów na drugi etap, będący jednocześnie trzecią tegoroczną odsłoną Cisowianka Mazovia MTB Marathon: zapisy trwać będą dzień wcześniej, jak i od samego rana w dniu zawodów (niedziela 16 sierpnia).

Kilka słów o pierwszym i drugim etapie. Start i meta do sobotniej czasówki i niedzielnego drugiego etapu wytyczyliśmy w borze ełckim trochę ponad 1 kilometr od bazy zawodów.

Ostatni etap z bazą zawodów pozostaje wprawdzie na plaży ełckiej przy ul. Kolbego, ale i tym razem start i meta będzie zlokalizowana w okolicach lasu, tym razem 2 kilometry od bazy zawodów. Dojazdy do startów i met etapów będą oczywiście oznakowane.

Te rozwiązania zapewniają Wam i nam większe bezpieczeństwo. Dają też możliwość przygotowania początkowych kilometrów trasy i bezpiecznych finiszów. ale i ominięcie większych skupisk turystów, którzy w tym roku wyjątkowo tłumnie nawiedzili Mazury.

Paradoksalnie to dla nas jeszcze lepsze możliwości na uatrakcyjnienia naszych tras. Bór ełcki to przecież wspaniały teren z ogromnym potencjałem, a gdy dodamy do tego jeszcze wsparcie lokalnych bajkerów, zaangażowanych w wytyczenie tras – to już jest w ogóle bajka.

Trzeci etap odbędzie się w Prostkach – tradycyjnie już, start i meta zlokalizowane są na tamtejszym stadionie leśnym. Jednak z wiadomych przyczyn, trzeba będzie obejść się bez imprez towarzyszących.

Te rozwiązania dają nam na niemal stuprocentową gwarancję przeprowadzenia imprezy, co dla Was zawodników i dla nas organizatorów jest najważniejsze.

Zmieniliśmy również trasy. Tak jak obiecywałem, dystans Fit będzie na pewno lżejszy w porównaniu z trasami z zeszłego roku. Pro i ½ Pro to klasyka MTB, ale bez szaleństw.

Kolejnym plusem zmian jest to, że trzy etapy ełckie niemal w całości poprowadzone są przez tereny leśne. Będziecie chronieni przed upałem i zabezpieczeni przed przegrzaniem. Fragmenty odsłonięte – głównie w okolicy Prostek – są nie tylko spektakularne widowiskowo, ale płaskie, szybkie i… dobrze przewietrzone.

Dochodzą do nas słuchy, że nie jest łatwo o miejsce noclegowe. Dlatego proponujemy odpoczynek w namiocie na jednym z kilku dużych kampingów na Pojezierzu Ełckim. To na pewno atrakcyjny sposób na spędzenie tej wakacyjnej etapówki, jakim jest Gwiazda Północy.

2020-08-11 POWRÓT
Partnerzy