15.08
sobota
Ełk
I
16.08
niedziela
Prostki
II
17.08
poniedziałek
Stare Juchy
III
18.08
wtorek
Ełk
IV
Opis trasy w Prostkach

Prostki to miejsce finałowych zmagań Gwiazdy Północy.

Dystans Hobby

Dystans Hobby startuje ze Stadionu Leśnego w lewo na szeroki dukt. Na 1 km trzeba odbić w lewo lekko pod górę, gdzie dukt się nieco zwęża, ale wciąż pozostaje wystarczająco szeroki, aby stawka zawodników mogła się ułożyć.

Na 2 km skręt w prawo w kolejny szeroki dukt, gdzie podłoże stawi już odczuwalnie mocniejszy opór. Na 3 km droga zwęży się i zaraz potem trzeba będzie uporać się z dwoma wymagającymi podjazdami. Dla wielu hobbystów mogą okazać się one nie do pokonania.

Na 4,5 km następuje szybki zjazd do bardzo uroczej mokrej przeprawy, która ze względu na opady ma szansę okazać się największym wyzwanie dla hobbystów na całej Gwieździe Północy. Ostatnie 2 km dystansu będą szybkie i nietrudne technicznie.

Dystans Fit i ½ Pro

Oba dystanse prowadzą po tej samej trasie – z tym że ½ Pro pokonuje dwie pętle.

Zawodnicy z dłuższych dystansów wyjeżdżają ze Stadionu Leśnego w lewo na 4-kilometrową pętelkę w kierunku miejscowości Bogusze. Na 5 km przecięcie poprzeczne drogi Prostki-Kopijki, za którą kryje się pierwszy na tej trasie, wąski, kręty singiel track mierzący 1000 metrów.

Kolejne 6 km to szybkie szutry, prowadzące peleton obok zabytkowego drewnianego zabytkowego kościółka w Ostrym Kole, w poprzek łąk i pomiędzy pastwiskami. Szutry te z każdym metrem przybliżać będą kolarzy do białej plamy na mapach, czyli na betonowe ścieżki ukryte w laskach. Tam podczas II wojny światowej ulokowane były niemieckie składy broni i amunicji. Ciężką atmosferę tych mrocznych lat da się poczuć, przejeżdżając (nawet szybko) obok betonowych bram.

Na 13 km peleton wyjeżdża na 3-kilometrowy, bardzo techniczny i interwałowy odcinek specjalny przygotowany przez Team MTB Prostki pod rowery górskie.

Na 4 km przed metą zawodnicy przejadą kolejnymi singielkami nad jeziorem Toczyłowo, śmigając przez ośrodek Szych otoczony wielkimi sosnami. Z tego miejsca pozostają już tylko 4 ostatnie km do zamknięcia rundy i wjazdu dystansu Fit na metę, a dystansu ½ Pro na kolejną rundę.

2019-08-08 POWRÓT
Partnerzy