15.08
sobota
Ełk
I
16.08
niedziela
Prostki
II
17.08
poniedziałek
Stare Juchy
III
18.08
wtorek
Ełk
IV
Opis drugiego etapu w Ełku

Tymi trasami pojedziecie na drugim etapie Gwiazdy Północy.

Start i meta znajdują się na plaży miejskiej nad jeziorem Ełk umiejscowionej przy ul. Kolbego w Ełku. Warto zwrócić uwagę na piękną panoramę rozciągającą się z tego miejsca na całe miasto.

Start prowadzi peleton na szeroki, jednokilometrowy odcinek ul. Kolbego. Następnie skręt w lewo na 2-kilometrowy odcinek w kierunku os. Baranki, gdzie trzeba będzie pokonać niezbyt wymagające zakręty. Na 3 km przejazd przez most nad rzeką Ełk. Chwilę po pokonaniu mostu 2-kilometrowa jazda szutrem w kierunku os. Malczewo.

Po przejechaniu pierwszych 5 km płaskiego odcinka, trzeba będzie przeciąć drogę powiatową Nowa Wieś Ełcka – Szarejki, po czym rozpocznie się 3-kilometrowy odcinek z lekkimi przewyższeniami. Poprowadzi on peleton w kierunku miejscowości Mąki.

Na 8 km w miejscowości Mąki nastąpi przecięcie drogi powiatowej i wjazd na najbardziej tajemniczą górę, której wierzchołek położony jest nawet wyżej niż sąsiadująca z nią i sławna z poprzednich edycji Bunelka.

I to właśnie na tej górze, na odcinku 1 km, z pewnością rozegra się najintensywniejsza i wyciskająca kwas mlekowy do mięśni bitwa MTB XC,.

Na 9 km wyjazd w miejscowości Mącze. Zawodniczki i zawodnicy trafią na pofałdowane drogi polne, ciągnące się w kierunku miejscowości Talusy (oby nie popadało, bo glińsko jest tam pierwszej klasy…), a następnie z powrotem w kierunku Mącz i w lewo na Szarek i szybkie, lekko wznoszące się i opadające szutry.

Na 15 km peleton wjedzie w pola na specjalnie przygotowany przez zarządców tych terenów przejazd. Będzie to fragment mało znany rowerzystom.

Na 19 km pętla zamyka się na tajemniczej górze w Mąkach, gdzie ½ Pro pokonuje ponownie 13-kilometrową pętlę.

Na 8 km przed metą trasa wjedzie pod prąd wyjazdu do miejscowości Barany. Na 3 km przed metą przed szpitalem skręt w lewo w Bajkowe Osiedle, jadąc gruntową, mocno pokręconą droga.

Na 2 km przed metą zawodniczki i zawodnicy wpadną na singiel track, malowniczo wytyczony nad samym Jeziorem Ełckim i prowadzący na metę na plaży.

Trasa Hobby na pierwszych 3 i ostatnich trzech kilometrach prowadzi tą samą trasą co dłuższe dystanse. W środku tego dystansu będzie wytyczona 3 kilometrowa leśna płaska pętla.

2019-08-08 POWRÓT
Partnerzy